مدرس و مشاور انگیزشی معصومه مهرعلی

جذب ثروت، سلامتی، آرامش، روابط عالی

اثرات شگفت آور یک تفریح ساده در تعطیلات آخر هفته

 • مععصومه مهرعلی
 • جمعه ۶ دی ۹۸
 • ۰۷:۳۰

 

اثرات شگفت آور یک تفریح ساده در تعطیلات آخر هفته

اثرات شگفت آور یک تفریح ساده در تعطیلات آخر هفته: براساس مطالعه‌ای که توسط انستیتوی غذا و علوم کشاورزی دانشگاه فلوریدا انجام شده است، افرادی که مهارت باغبانی را یاد می‌گیرند، اثرات شگفت انگیز این فعالیت را بر سلامتی خود به وضوح خواهند دیدکه در ادامه این متن بصورت مختصر و مفید به آن‌ها می‌پردازیم.

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

سرگرمی مفرحی که به شما در کاهش وزن کمک می‌کند

با توجه به مطالعه‌ای که در مجله بهداشت عمومی آمریکا منتشر شده است، کاهش وزن ، عاملی برای تهدید سلامتی بسیاری از افراد است و باغبانی می‌تواند به شما در رسیدن به این هدف  کمک کند. محققان دریافتند که باغداران از شاخص توده بدنی و همچنین احتمال چاقی کمتری نسبت به سایر افراد برخوردار هستند. انجام چنین فعالیتی به طور متوسط موجب کاهش وزن حدود 6 کیلویی در زنان و کاهش حدودا 8 کیلویی در وزن مردان خواهد شد.

 

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

 

یک تمرین عالی ورزشی که  با آن احساس سرگرمی می‌کنید

شاید فکر کنید که کار کردن در باغچه خانه فقط کاری است که همسایه سال خورده شما وقتی از تماشای تلویزیون خسته می‌شود، انجام می‌دهد. مطالعات انجام شده توسط انجمن علوم باغبانی آمریکا نشان می‌دهد، انجام این کار در حد انجام یک ورزش هدفمند برای سلامت بدن مفید است.

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

فعالیتی که روح شما را تغذیه می‌کند

به گفته محققان ناسا، کار با گیاهان باعث کاهش جدی استرس و تحریک حسی مثبت می‌شود. دانشمندانی که میزان صدمه به انسان در فضا را بررسی می‌کردند، به این نتیجه دست یافتند که باغبانی می‌تواند فضانوردان را در محیط مخرب فضای بیرون از زمین شاد نگه دارد. آن‌ها دریافتند که کاشت و پرورش بذر، حتی اگر فقط در گلدان‌های کوچک انجام شود، مزایای بزرگی برای سلامت روان را به همراه دارد و اگر به یک فضانورد کمک کند، قطعاً می‌تواند برای ساکنان پر استرس زمین هم موثر باشد.

 

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

 

دارویی که خطر بیماری قلبی را کاهش می‌دهد

باغبانی فواید قدرتمندی برای سلامت قلب دارد. در حقیقت، طبق تحقیقات منتشر شده در مجله بریتانیایی پزشکی ورزشی، باغبانی می‌تواند خطر حمله قلبی یا سکته مغزی را کاهش داده و عمر فرد را تا ۳۰ درصد افزایش دهد. به نظر می‌رسد این مزایا از ترکیب ورزش بدنی ناشی می‌شود و کار با خاک کاهش استرس را در پی دارد.

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

 

تفریحی که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند

خاکی که در زیر ناخن‌های شما نفوذ می‌کند شاید نشانه‌ای از بهداشت ضعیف تلقی شود، اما این روز‌ها دانشمندان می‌گویند که این یک نشانه سلامتی است. با توجه به باکتری‌های مفید موجود در خاک، باغداری می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را بهبود بخشد و به شما کمک می‌کند کمتر بیمار شوید و با عفونت‌ها راحت‌تر مبارزه کنید. همچنین براساس مطالعه‌ای که توسط محققان دانشگاه کپنهاگ انجام شده، فعالیت‌هایی مانند باغبانی و پرورش گیاهان می‌تواند به جلوگیری از حساسیت‌های خاص و کاهش شدت واکنش بدن کمک کند و باعث حفظ سیستم ایمنی بدن شود.

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

 

مغز شما را هوشیارتر می‌کند

تحقیقاتی که در مجله بیماری آلزایمر منتشر شده است، نشان می‌دهد باغبانی فقط برای بدن شما یک ورزش نیست، بلکه یک تمرین سالم برای مغز شما هم محسوب می‌شود. دانشمندان دریافتند که انجام این کار به طور منظم ابزاری قدرتمند برای محافظت از سلامت شناختی، افزایش حجم مغز شرکت کنندگان در مطالعه و کاهش ۵۰ درصدی خطر ابتلا به بیماری آلزایمر است.

 

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

 

عزت نفس بهتری به شما می‌بخشد

محققان ایالت کانزاس در مطالعات خود بر روی اثرات بهداشتی و سلامتی باغبانی دریافتند که با افزایش این مهارت در فرد، در کنار سلامتی جسمی میزان اعتماد به نفس او را هم افزایش می‌دهد.

 

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

 

پرورش گیاهان هماهنگی و قدرت دست را افزایش می‌دهد

استحکام دست، انعطاف پذیری و هماهنگی برای کار‌های روزمره مانند باز کردن بطری ها، حمل بسته‌ها و حمل نوزادان ضروری است. طبق مطالعه‌ای که در مجله HortScience منتشر شده است، باغبانی روش مناسبی برای استحکام بخشی به عضلات است.

 

مدرس ومشاور انگیزشی

 

 

    برگرفته از سایت باشگاه خبرنگاران جوان

تفریح ساده آخر هفته

از آنجا که تفریحات سالم آخر هفته نقش مهمی در بهبود سلامت فردی و همچنین سلامت زندگی افراد جامعه دارد، سعی  برآن داریم برای آخر هر هفته یک تفریح ساده را معرفی کنیم که می تواند انواع کارهای خانگی و مورد علاقه افراد خانواده و یا انواع معماها و سرگرمی هایی باشد که مغز و ذهن شما را برای لحضاتی به چالش بکشد تا برای هفته ای شاد و پرانرژی با جذب های عالی آماده شوید. ما را دنبال کنید و تفریح ساده اخر هفته را فراموش نکنید. 

 

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

 

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

               09024447135

     تلگرام: razeparvareshafkar@

 

 • نمایش : ۸۳۱
 • دریا

  خیلی متن جالبی بود بسیار سپاسگزارم 

  با سلام
  خوشخالم که مطلب مورد توجه شما قرار گرفته است.
  پاینده باشید.
  امیر عباس رحیمی

  سلام

   از مطالب خوب و پر انرژی شما لذت بردم .

   با اجازه شما  لینک سایت را در سایت های زیر گذاشتم .

  http://aarahimi.blog.ir/

  www.workshop20.ir

  www.ravanmarket.ir

  http://ravannews.blog.ir/

  جذب ثروت،خوشبختی،سلامتی،روابط عالی،رسیدن به آرامش، اعتمادبه نفس، موفقیت،شادی،محبوبیت، عزت به نفس، درمان افسردگی،تکنیکهای شاد زیستن

  معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

  معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب