مدرس و مشاور انگیزشی معصومه مهرعلی

جذب ثروت، سلامتی، آرامش، روابط عالی

چگونه به آرام سازی ذهن بپردازیم؟

  • مععصومه مهرعلی
  • دوشنبه ۱۱ آذر ۹۸
  • ۲۱:۳۹

 

چگونه به آرام سازی ذهن بپردازیم؟

 

آرام سازی ذهن: در روزگاری که ما زندگی می کنیم و با توجه به مسائل و مشکلاتی که در جامعه با آنها برخورد می کنیم، فکر، ذهن و اندیشه ما در طول روز درگیر جنبه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سلامتی، خانوادگی، تربیتی و مسائل مربوط به خانواده، همسر، فرزندان، تحصیل، شغل و روابط بین آنها و ..  میشود. نتیجه پرداختن به این همه مشغله ذهنی این است که تمرکز ما روی اهدافمان کم میشود و به بیراهه می رویم، لذا لازم است راه هایی را پیدا کنیم تا بتوانیم ذهن را از این مشغله آزاد سازیم و با تمرکز بر روی اهداف، راه های مناسب و خلاقانه تری برای رسیدن به آنها پیدا کنیم.

مدرس و مشاور انگیزشی معصومه مهرعلی

 

یکی از این راه ها تمرکز بر نقاط قوت است. خوب راه اجرای آن چیست؟ چگونه می توانیم این کار را انجام بدهیم؟

آرام سازی ذهن: برای اینکه بر روی نقاط قوتمان تمرکز داشته و تصویر خوبی از خودمان داشته باشیم، باید لیستی از توانمندی ها و دستاوردها و ویژگی های خوب و مثبت اخلاقی، فرهنگی، شغلی، توانایی های فردی و ... که معتقدد هستیم در ما وجود دارد، تهیه کنیم. این لیست را باید روزانه مطالعه و هر روز حداقل 2 مورد به آن اضافه کنیم. آن را مکررا مطالعه کنیم و از آن لذت ببریم.

 

مدرس و مشاور انگیزشی معصومه مهرعلی

 

لازم هست که بصورت مداوم به کسب دانش و مهارت های جدید و آگاهی بیشتری بپردازیم و هروز و هرروز با کسب اطلاعات و آگاهی های بیشتر شخصیت توانمندتر و موفق تری از خودمان بروز بدهیم.

آرام سازی ذهن: هرکدام از ما جایگاه شغلی و مسئولیت های خاصی داریم که باید آنها را به طور مداوم بررسی کنیم و برای پیشرفت در آن تلاش بیشتری داشته باشیم. گاهی لازم است برای بالابردن میزان بهره وری کاری به استراحت بپردازیم و ذهنمان را کلا از هرچه که هست آزاد کنیم و با پرداختن به تفریح، ورزش و سرگرمی، روحیه و نیروی خود را در سطح مناسب نگه داشته و انرژی مان را افزایش دهیم.

خوب است گاهی از ارتباطات خانوادگی لذت ببریم و ساعات خاصی را با فرزندان و خانواده به سر برده و سرگرم باشیم.

حتما در هر روز 5 تا 20 دقیقه به آزاد سازی عضلات و ذهن اختصاص بدهیم و با انجام ریلکسیشن و آزاد سازی ذهن به آرامش عمیق رسیده و به سطح بالاتری از انرژی دست پیدا کنیم.

 

چگونه  تکنیک آرام سازی ذهن را اجرا کنیم؟

 

در طول روز 2  بار هر بار، 5 تا 20 دقیقه به تکنیک آرام سازی ذهن یا ریلکسیشن بپردازیم. به این صورت که در جایی بسیار آرام قرار بگیریم، میتوانیم نشسته یا خوابیده باشیم ، تمام عوامل مزاحم از قبیل انگشتر ، ساعت مچی، کمربند، لباس تنگ، نور زیاد، صدای ساعت و ... را از خود دور کنیم و در آرامش کامل به صدای تنفس خود گوش کنیم .

نفسهای عمیق بکشیم. ابتدا 7 شماره دم، بعد 7 شماره نگهداری و نهایتا 7 شماره بازدم  انجام داده و دوباره تکرار کنیم و به آرامش عالی و عمیق برسیم و لذت ببریم. این کار را در روز های اول با 5 دقیقه زمان شروع کنیم و در روزهای بعدی مدت آن را طولانی تر کرده و به مدت 20 دقیقه افزایش دهیم.

با تکرار این تکنیک علاوه بر اینکه اکسیژن بیشتری دریافت خواهیم کرد، از پرخاشگری، عصبانیت، بی حوصلگی، استرس، اضطراب، عجله ما کاسته خواهد شد و به آرامش ، اطمینان، بردباری و تمرکز بیشتری دست خواهیم یافت و در نتیجه ی اجرای آن خلاقیت و ایده های نو و جدید به سوی ما جاری خواهد شد.

 

مدرس و مشاور انگیزشی معصومه مهرعلی

 

امیدوارم هرچه زودتر این تکنیک را اجرا کنید و نتایج آن را از نزدیک ببینید.

 

موفق باشید

معصومه مهر علی کارشناس جذب

 

 

  • نمایش : ۷۶۰
  • جذب ثروت،خوشبختی،سلامتی،روابط عالی،رسیدن به آرامش، اعتمادبه نفس، موفقیت،شادی،محبوبیت، عزت به نفس، درمان افسردگی،تکنیکهای شاد زیستن

    معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

    معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب