مدرس و مشاور انگیزشی معصومه مهرعلی

جذب ثروت، سلامتی، آرامش، روابط عالی

نقش ضریب هوشی در موفقیت

  • مععصومه مهرعلی
  • پنجشنبه ۱۵ اسفند ۹۸
  • ۰۸:۳۰

 

نقش ضریب هوشی در موفقیت

 

نقش ضریب هوشی در موفقیت: یکی از جنبه های موفقیت در تمامی حوزه های کاری، توجه به مهارت های نرم یا soft skills  هست. مهارت نرم که به مهارت انسانی یا مهارت بین فردی نیز معروف است به نحوه ارتباط و برخورد شما با دیگران مربوط میشود. این مهارت ها با مطالعه بر روی شرکت های موفق دنیا تحلیل و بدست آمده است. در روزهای آینده 10 مهارت مهم و کلیدی مورد نیاز در سال 2020 را برای شما تحلیل خواهیم کرد و در ادامه مبحث روزهای قبلی امروز آخرین مورد از مهارت نرم را برای شما بیان خواهیم کرد:

 

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

 

نقش ضریب هوشی در موفقیت: همه ما می دانیم که فردی با بهره هوشی 170 بسیار بهتر از فردی با بهره هوشی 70  فکر کرده و نتیجه گیری می کند و این واقعیت در مواردی با فاصله های کمتر مثلا بین بهره هوشی 100 و 130 نیز صادق است. اما وقتی این مقایسه بین دو نفر با بهره هوشی بالا صورت می گیرد دیگر نمی توان این ادعا را ثابت کرد. مثلا احتمال کسب جایزه نوبل برای فردی که بهره هوشی 130 دارد به اندازه کسی اشت که بهره هوشی 170 را دارد. یا به عبارت دیگر افرادی که در دارای بهره هوشی یکسان بالایی مثلا 170 هستند موفقیت های یکسانی بدست نمی آورند و به مدارج عالی یکسانی نمی رسند.

میزان اهمیت هوش در موفقیت همانند میزان اهمیت قد در بازی بسکتبال است. برای بازی در لیگ های حرفه ای باید دارای قد بلندی باشید اما این شرط موفقیت در مسابقات حرفه ای نیست. در مورد بهره هوشی نیز به همین منوال بایدمسائل را بررسی کنیم. محدود کردن اهمیت هوش بالا در کسب موفقیت بر خلاف قواعد جا افتاده ذهن ماست. اکنون که دریافتیم تاثیر هوش در موفقیت تا حد مشخصی معتبر است بین اختلافی که میزان موفقیت افراد باهوش با یکدیگر دارند احتمالا مربوط به وجود توانایی های ویژه دیگری است که باعث می شود برخی از افراد باهوش به موفقیت بیشتری دست یابند مانند بازیکنان بسکتبال که علاوه بر بلندی قد، کسی که دارای سرعت ، مهارت و توانایی و چابکی بیشتری در کنترل و پرتاب توپ است، موفقیت بیشتری بدست خواهد آورد.

 

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

 

ترومن در کتاب مطالعه ژنتیکی نبوغ می نویسد:

" هوش و موفقیت وابستگی زیادی به هم ندارند."

 

 

معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

  09024447135

 تلگرام: razeparvareshafkar@

اینستاگرام: mojezate_jazb

لطفا در قسمت زیر نظرتان را درج کنید.

متشکرم

  • نمایش : ۶۳۷
  • جذب ثروت،خوشبختی،سلامتی،روابط عالی،رسیدن به آرامش، اعتمادبه نفس، موفقیت،شادی،محبوبیت، عزت به نفس، درمان افسردگی،تکنیکهای شاد زیستن

    معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

    معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب