مدرس و مشاور انگیزشی معصومه مهرعلی

جذب ثروت، سلامتی، آرامش، روابط عالی

چالش تغییر عادت ها یا زندگی جدید

  • مععصومه مهرعلی
  • سه شنبه ۳۰ مهر ۹۸
  • ۰۹:۱۵

 

چالش ۲۱ روزه تغییر عادت ها

 

تغییر عادت  بسیاری از عادت ها در طی زمان و کاملا بی دلیل در درون ما شکل می گیرند. بدون اینکه ما به آنها فکر کنیم. خیلی از عادات ریشه در تاریخ بشریت دارد و ما بدون اینکه دلیل قانع کننده ای برای آنها داشته باشیم، طوطی وار آن‌ها را دنبال و تکرار می کنیم. یک لحظه تامل کنید. به درون خود نگاه کنید. حتماً در رفتارها و نگرش هایتان مصداقی از چنین عاداتی وجود دارد.

گفته می شود حداقل ۲۱ روز زمان لازم است تا عادت جدیدی در ما شکل بگیرد یا عادتی از بین برود. چالش ۲۱ روزه زیر را امتحان کنید تا ببینید چند عادت مفید جدید را می توانید در خود ایجاد کنید یا چند عادت مخرب تان را حذف نمایید!

تا جایی که می توانید به این چالش ۲۱ روزه متعهد باشید و و اجرا کنید تا بتوانید عادات مفیدی در خود ایجاد کنید یا عادات بدتان را حذف نمایید.

اگر شما نیز این سوال را از خود دارید که چرا بعضی از افراد از دیگران موفق ترند، باید پاسخ را در عادات آنها جستجو کنید. هر آنچه امروز هستید یا در آینده خواهید بود، به خودتان بستگی دارد.

زندگی فعلی شما مجموعه از انتخاب ها، تصمیم ها و کارهایی است که تا بحال انجام داده اید.

 

مدرس ومشاور انگیزشی

 

شما می توانید با تغییر رفتارهایتان، آینده تان را بسازید.

 

می توانید تصمیمات جدیدی بگیرید و انتخاب های جدیدی بکنید که متناسب با شخصیتی که می خواهید داشته باشید و اهدافی که می خواهید به دست آورید، باشند. شما می توانید با کنترل کامل باورها، افکار، گفتار و کارهایتان، سرنوشت تان را از نو بنویسید.

 

 قدرت عادت

شاید مهمترین کشف روان شناسی و موفقیت این باشد که بیش از ۹۵ درصد چیزهای که احساس کرده، انجام داده، در موردشان فکر کرده یا موفقیت هایی بدست می آوریم، در نتیجه عادت است.

از کودکی، مجموعه ای از شرایط و عادات را در خود پرورش داده ایم تا بصورت خودکار و بدون تفکر نسبت به موقعیت های مختلف واکنش نشان دهیم و کارهای خاصی انجام دهیم.

 

انسان های موفق، عادت های موفق دارند و انسان های ناموفق، فاقد این عادت ها هستند.

 

افراد موفق، شاد، سالم و ثروتمند، گفتار و کردارشان را به موقع و به شکل صحیح بکار می برند. در نتیجه بیش از افرادی که این عادت ها را نیاموخته اند، به موفقیت دست می یابند.

 

 

قوانین چالش ۲۱ روزه

 

خب حالا میرسیم به چالش ۲۱ روزه تغییر عادت ها:

بهترین عادتی که می توانید در خودتان بوجود آورید، اینست که روز خود را با انگیزه و انرژی شروع کنید تا شما را برای دست یابی به موفقیت های بزرگتر در طول روز آماده سازد.

در اینجا ۷ عادت مهمی که شما را ثروتمند و موفق می کند را آورده ایم.لطفا بدون هر گونه قضاوتی، بمدت ۲۱ روز این چالش را اجرا کنید. اگر این موارد را ۲۱ روز تمرین کنید، شاهد تغییرات مثبتی که حتی تصورش را هم نمی توانید بکنید، در زندگی تان خواهید بود.

 

۱- هر روز صبح را ۲ ساعت زودتر شروع کنید.

مثلا اگر هر روز صبح ساعت ۸ سرکار می روید، از فردا ساعت ۶ صبح بیدار شوید. سپس یک ساعت طلایی اول را به گوش دادن به ویدیوهای الهام بخش یا انگیزشی اختصاص دهید. اولین ساعت بیداری را به تغذیه ذهن خود اختصاص دهید.

اگر هر روز صبح ورزش می کنید، ابتدا ورزش کنید  بعد ذهنتان را با ویدیوهای الهام بخش یا انگیزشی تغذیه دهید. همچنین می توانید در ساعات اولیه صبح مدیتیشن یا مراقبه کنید.

 

۲- قبل از روشن کردن تلویزیون یا رادیو و دیدن اخبار، ۶۰-۳۰ دقیقه را صرف خواندن مطالب انگیزشی، الهام بخش و آموزشی کنید.

مثلا به شخصه دوست دارم صبح ها مطالب الهام بخش مطالعه کنم زیرا پس از آن در تمام روز پرانرژی هستم. دقت کنید که اولین مطالبی که صبح ها به ذهن خود وارد می کنید، مثل اولین وعده غذایی، چیزی مفید و سالم باشد. به همین دلیل اولین تغذیه ذهن شما در هنگام صبح، باید متنی مثبت، مفید و متناسب با سبک زندگی مطلوب و آنچه می خواهید باشد.

 

۳- بعد از اینکه ۶۰-۳۰ دقیقه مطالب انگیزشی، الهام بخش یا آموزشی را تمام کردید، کاغذی بردارید و ۱۵-۱۰ مورد از مهمترین اهداف خود را با فعل حال ساده بنویسید.

جملات باید دقیقا به گونه ای باشند که شما به اهداف مورد نظرتان رسیده اید. به عنوان مثال اهداف خود را بدین صورت بنویسید:

من ۱۰۰ میلیون تومن در سال درآمد دارم.

من ۷۵ کیلوگرم وزن و بدنی کاملا متناسب دارم.

من یک ماشین سوناتا به رنگ سفید دارم.

من در خانه ای زیبا به مساحت ۱۵۰ متر مربع زندگی می کنم.

و…

لیست اهداف خود را هر روز صبح، بدون درنظر گرفتن اهداف روز کذشته خود، بنویسید.

این کار فاکتور بسیار مهمی در موفقیت شماست و برای دست یابی به اهداف تان باید آن را تمرین کنید. پس هر روز صبح، قبل از شروع روزتان اهداف خود را از نو بنویسید.

 

 

۴- برای روزتان برنامه ریزی کنید

پس از اینکه اهداف خود را نوشتید، کاغذ دیگری بردارید و تمام کارهایی که باید در آن روز انجام دهید را بنویسید.

سپس این لیست را مرور کرده و آن را از نظر اولویت، ارزش و اهمیت شان مرتب کنید.

زمانی که در حال مرتب کردن لیست خود هستم همیشه از خودم می پرسم:

اگر بخواهم یک ماه به مسافرت بروم، کدامیک از اهداف روزانه ام را باید قبل از رفتن انجام دهم؟

دور این مورد دایره می کشم و آن را به عنوان اولین هدف روزانه خود انجام می دهم.

در مقابل وسوسه انجام کارهای کوچک قبل از کارهای بزرگ مقاومت کنید.

 

۵- ابتدا به کارهای بزرگ و مهم تان بپردازید و تا آن را به پایان نرسانده اید، دست از کار نکشید.

این کار باعث جلو افتادن شما می شود.

زمانیکه صبح بزرگترین کار خود را به عنوان اولین و مهم ترین کار روزانه شروع و به پایان می رسانید، در خود احساس انرژی، اعتمادبنفس و انگیزه می کنید، اندورفین در مغز شما ترشح می شود که شما را به سمت انجام کارهای دیگرتان پرتاب خواهد کرد. روحیه مثبت تر و انرژی بیشتری خواهید داشت و در نتیجه، در طول روز بازدهی شما افزایش خواهد یافت. یکی از دلایل موفقیت افراد موفق این است که چنین کاری را همیشه انجام می دهند.

مدرس ومشاور انگیزشی

 

۶- در حین رانندگی یا زمانیکه در راه هستید، به فایل های صوتی آموزشی گوش دهید.

رادیو را خاموش کنید. به طور مداوم ذهن خود را با مطالب سودمند تغذیه کنید تا روحیه و انگیزه شما برای داشتن بهترین عملکرد بالا رود.این روشی عالی برای رشد فردی شما در طول زندگی تان است.

طبق تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا، هر شخص در هر سال حدود ۱۰۰۰-۵۰۰ ساعت را در خودرو سپری می کند. این زمان معادل یک یا دو ترم دانشگاه است.

شما می توانید در حین رفت و آمد از محلی به محل دیگر و گوش دادن به مطالب آموزشی صوتی، به یکی از باسوادترین افراد زمینه کاری خود تبدیل شوید.

 

۷- حس اضطرار در خود ایجاد کنید.

در انجام کارها سرعت عمل داشته باشید. کارها را با سرعت بیشتری به اتمام برسانید. زمان خود را هدر ندهید.

هر چقدر سرعت عمل بیشتری داشته باشید، کارهای بیشتری را انجام خواهید داد. در نتیجه حس بهتری خواهید داشت.

هر چقدر سرعت عمل بیشتری داشته باشید، بیشتر حس می کنید که زندگی شما تحت کنترل شماست.

 

 

چالش ۲۱ روزه را با قدرت تا پایان انجام دهید. به شما قول می دهم که این چالش می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

مدرس ومشاور انگیزشی

 

موفق باشید

 

منبع: سایت آکادمی رشد

  • نمایش : ۱۷۰۹
  • جذب ثروت،خوشبختی،سلامتی،روابط عالی،رسیدن به آرامش، اعتمادبه نفس، موفقیت،شادی،محبوبیت، عزت به نفس، درمان افسردگی،تکنیکهای شاد زیستن

    معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب

    معصومه مهرعلی مدرس و مشاور قانون جذب